Mi ez, az egészség károsító tolvaj!
Képzeld el, a múlt héten 10 óra előtt, kétszer is megtörtént velem.
Egyik nap, a DM üzletben, másik nap pedig a LIDL előtt. Amikor beléptem, hangosan rám szóltak, hogy csak 60 év feletti személynek szabad bejönni!
Nevetve mondtam a hölgyeknek, és az úrnak, aki a LIDL előtt állt, hogy köszönöm ezt a csodás bókot, én már 66 éves vagyok.
Leesett az álluk, és sűrű bocsánatot kértek.
Szerinted, van olyan ember, aki szeretne idős korára csúnya, öreg és elbutult lenni? Szerintem nincs!
Kevesen gondolnak bele abba, hogy az öregedési folyamat sajnos ide is vezethet.
Hány olyan ember van, aki egészégesen öregszik és hosszú ideig képes a tiszta gondolkodását megőrizni?
Mi okozhatja ez a folyamatot?
A Kaliforniai egyetem, Nobel díjas tudósai, 15-20 éve keresik a megoldást az öregedés lassítására.
Az foglalkoztatta őket a legjobban, hogy a mai kor embere miért él ilyen rövid ideig, amikor élhetne akár 120 évet is egészségesen?
Aztán az is szöget ütött a fejükben, hogy az élet utolsó szakaszában rengetegen betegesek, a halál előtt pedig sokan kórházba kerülnek.
Ahelyett, hogy egészségesen öregednének meg, sokan elbutulnak, demensek lesznek kiszolgáltatva magukat az egészségügynek.
Kutatásaik közben sok problémát tártak fel, többek közt, hogy
- rohanó életmódot folytatunk,
- nem alszunk eleget,
- sokat dolgozunk,
- nem táplálkozunk helyesen, nem étkezünk rendszeresen.
Ismerek olyan embert a környezetemben, aki egész nap keveset, vagy semmit nem eszik és este mindent meg akar enni, ami a hűtőszekrényben van. Pedig ha tudná, hogy a gyomor 4 óránként ürül ki, 4 óránként kellene ennie, nem tenne ilyet.
A testünk sejtjei, az étkezéssel, az anyagcsere során energiát termelnek, ezt a folyamatot oxidációnak hívjuk. Anyagcserénk melléktermékeként, testünk zsírégetése során szervezetünkben szabad gyökök keletkeznek.
A szervezetünkben lévő szabadgyökök száma, a túl erős napsugárzás, a mindennapi nagy stressz hatására is nőhet, és ha túl sok lesz belőlük, akkor különböző egészségügyi problémák alakulhatnak ki, felgyorsulhat az öregedés, hosszútávon rákhoz, és agy degenerációhoz is vezethet, mondják a tudósok.
Mit jelent a szabad gyök?
Szabad gyök, minden olyan atom vagy molekula, amelynek egyetlen párosítatlan elektronja van a külső héjban, és ehhez mindenáron párt szerez magának. Elég agresszív.
„A szabadgyökök károsítják a sejteket, rombolják a DNS-t, és fő okozói az öregedéssel együtt járó fizikai, testi hanyatlásnak.”
Ha sok szabad gyök gyűlik össze, az ráadásul toxikus hatású, és a szervezetben felgyülemlett mérgek tovább gyengítik egészséget. Könnyen elbillenhet a mérleg nyelve szabadgyökök felé és ez bajt idéz elő. Idős korban ez fokozott veszélyt jelent.
Lehet, hogy a szabad gyökök a felelősek az öregedésért?
A káros szabad gyökök jelentős részét a szervezetünk képes semlegesíteni a természetes védelmi rendszerünk által. Ám, ez sok esetben elégtelen, bár számos tudományos felismerés igazolja, hogy a szabad gyökök felébresztik védelmi rendszerünket.
A szervezet védelmi szabályozó rendszere bonyolult, érzékeny rendszer, amelyre külső és belső tényezők egyaránt hatnak, mondják az orvosok.
Szabad gyökök keletkeznek ha:
- helytelenül táplálkozunk
- mérgezük magunkat, vagy káros sugárzás ér
- stressz, idegeskedés, félelem, aggódás,bánat, szorongás,
- dohányzás és alkohol fogyasztása és sok – sok egyéb olyan dolog, amivel ma együtt kell élnünk helytelen életmódunk miatt
Szervezetünk igyekszik megtartani a Szabad gyök – Antioxidáns egyensúlyt.
Az élő szervezet működésének feltétele, hogy a szabad gyökök –az antioxidánsokkal (oxidációt késleltető, gátló) egyensúlyban legyenek.
Ha, a szabad gyökök túlsúlyba kerülnek, számos krónikus, sőt nagyon komoly betegség alakulhat ki, az orvosok szerint.
„Sejtrongáló (DNS-rongáló) tevékenységük miatt sejtméregnek is nevezik a szabad gyököket. A szabad gyökök szerepének megértése forradalmat jelentett az orvostudományban, és alapjaiban változtatta meg a betegségek kialakulásával és kezelésével kapcsolatos felfogásunkat.” (Wikipédia)
Hogyan védekezhetünk a szabad gyökök károsító hatása ellen?
Kutatók kísérleteik során felfedezték, antioxidánsokat.
Az antioxidánsok úgy védik a sejtek egészségét, hogy lekötik a szabad gyökök páratlan elektronját, ők a szabadgyökök párjává válnak. Így a szabadgyök nem bántja az egészséges sejtet.
Manapság teljesen egyértelművé vált, hogy az antioxidánsok rendkívül jól támogatják a sejtek egészségét.
Az egészséges szervezet, megfelelő táplálkozás és higiénikus környezet mellett, elegendő antioxidánst termel ahhoz, hogy közömbösítse a szabad gyökök pusztító hatásait. Viszont betegség, vagy nagy stressz hatására, ami manapság igen gyakori dolog, a szervezet nem tud elegendő antioxidáns vitamint előállítani.
Az antioxidánsokra azért van szükség, hogy ez a sejtromboló folyamat ne indulhasson el, vagy ha elindult, késleltesse a pusztítást, az öregedést, további betegségek kialakulását.
Az antioxidáns rendszer több alkotó eleme egymás hatását erősítve növeli a szervezet ellenálló képességét.
Ilyenek
- a Tokoferolok (E-vitamin) és
- a Flavonoidok, Kumarinok (Szent- Györgyi Albert által felfedezett, a növények színének kialakításáért felelős vegyületek, melyek megvédik a növényt a ragadózóktól.)
Az A és C-vitamin, elindítja a folyamatot, regenerálja az E-vitamint, az E-vitamin pedig megvédi a Béta-Karotin kémiai kötéseit a szabad gyökök károsító hatásával szemben. Erős antioxidáns még a Szelén, Q10, és több enzim is.
A Tudósok szerint, ha az emberek középkorukban, mondjuk 40 évtől kezdve egészséges életmódot folytatnának, megelőzésként fiatalságot erősítő táplálék kiegészítőket fogyasztanának, akkor jelentősen megnövelhetnék életük hosszát.
Mi az a szuper gyümölcsökből, készített gyümölcspüré, ami nagy mennyiségű antioxidánst tartalmaz?
A neve RESERVE
Hogyan őrizzük meg fiatalosságunkat?
Sok antioxidáns található a piros bogyós gyümölcsökben, fekete ribizliben, lila hagymában, vörös babban, vörös borban, retekben, tonkababban, édes lóherében, édesfűben, rebarbarában, fahéjban, eperben, sárgabarackban, cseresznyében, és a kakaóban, így a keserű csokiban.
Én is ilyen antioxidáns vitamint fogyasztok, így védekezek a szabad gyökök károsító hatása ellen.
Tudd meg, hogy mi mindenre jó a RESVERATROL antioxidáns!
A Facebookon itt találsz meg! Írj messengeren: https://www.facebook.com/kapasedit/
Ha máris szeretnéd megvásárolni és kedvező áron megkapni, akkor Írj ide: kapasedit55@gmail.com
Nézd meg, hogyan képes lassítani az öregedést a RESVERATROL, bizonyos gének bekapcsolása által!
Iratkozz fel a hírleveleimre! Ne maradj le, a folyamatosan frissülő információkról!
Felhasznált irodalom Wikipédia
https://hu.wikipedia.org/wiki/Szabad_gy%C3%B6k%C3%B6k